Surf Life Saving NSW Championships Results

CONGRATULATIONS TO OUR NIPPERS

Congratulations to all our Nipper competitors up at State.  Amazing effort by all.

GOLD
U12 Female Beach Sprint – Alessandra Rounsley
SILVER
U10 Female Beach Relay – Giselle Da Rocha, Isavelle Davies, Matilda Dillon, Ania Mork
U13 Mixed Beach Relay – Luana Da Rocha, Jemima Hugman, Oliver McDonald, Guy Ormong
U12 Mixed Beach Relay – Zac Gedz, Eli Mork, Alessandra Rounsley, Tayah Rubes
BRONZE
U10 Female Beach Sprint – Isabelle Davies
U13 Male 1KM Beach Run – Guy Ormond
U14 Male Beach Flags – Cooper Elkins
U13 Female Beach Flags – Luana Da Rocha
4TH
U14 Male Beach Sprint – Cooper Elkins
U13 Male Beach Sprint – Guy Ormond
U13 Female Beach Sprint – Luana Da Rocha
5TH
U9 Male Board Race – Jack Bustos
U9 Male Board Relay – Jack Bustos, Vincenzo Mader, Marlon Webb
U10 Male Beach Sprint – Jake Mears

 

CONGRATULATIONS TO OUR MASTERS

Congratulations to all our Masters competitors up at State this weekend.  The Club finished 6th in the point score.  Amazing effort considering the conditions on the last day.

GOLD
1KM Male Beach Run – Neil Schafer
65-69 Female Beach Flags – Helen Molloy
200 Years Female Beach Relay – Linda Burrell, Merrilee Linegar, Kelly McFadden, Annabel Nelson
50-54 Male Beach Sprint – Brian Dolly
60-64 Male Beach Sprint – David Shearsby
60-64 Female Beach Sprint – Linda Burrell

 

SILVER
1KM 65-69 Female Beach Run – Helen Molloy
45-49 Female Beach sprint – Kelly McFadden
65-69 Female Beach Sprint – Helen Molloy
40-44 Male Double Ski – Adrian Halliday and Matt Carey

BRONZE
50-54 Male Beach Flags – Brian Dolly
60-64 male Beach Flags – Collin Ross
70-74 Male Beach Flags – Bob Wilson
40-44 Female beach Flags – Caroline Sachs
45-49 Female Beach Flags – Kelly McFadden

55-59 Male Beach Sprint – Steve Nelson
60-64 Male beach Sprint – Ross Collins
70-74 Male Beach Sprint – Bob Wilson
50-54 Female Beach Srpint – Annabel Nelson
55-59 Female Beach Sprint – Merrilee Linegar
60-64 Male Board Race – Phil Bird
55-59 Male Double Ski – Grant Henderson and Dave Slennett
65-69 Male Rescue Tube – Neil Schafer

 

4TH
55-59 Male Beach Flags – Steve Nelson
50-54 Female Beach Flags – Annabel Nelson
230 Years Male Beach Relay – Ross Collins, Simon Dorahy, Greg Gardner, Bob Wilson
200 Years Female Beach Relay – Gabi Davis, Michelle Hoy, Helen Molloy, Caroline Sachs
55-59 Male Beach Sprint – Stephen Hoy
170 Years Male Board Relay – Phil Bird, Peter Nankervis, Ian Poole

5TH
50-54 Male Beach Flags – Greg Gardner
40-44 Female Beach Sprint – Caroline Sachs
50-54 Female Beach Sprint – Michelle Hoy
130 Years Male Ski Relay – Matt Carey, Adrian Halliday,Dave Slennett
65-69 Male Surf Race – Neil Schafer

6TH
50-54 Female 2KM Beach Run – Selma Bainouti Stensland
40-44 Female Beach Sprint – Liesl Maslen
150 Years Male Taplin – Matt Carey, Peter Nankervis, Ian Poole

Menu